Archos Gmini 400 - wreszcie premiera

Firma Archos oficjalnie zaprezentowała przenośny odtwarzacz plików multimedialnych Gmini 400. Pierwsze plotki o tym urządzeniu, będącym połączeniem odtwarzacza audio, wideo, cyfrowego albumu fotograficznego i konsoli do gier, pojawiły się już kilka tygodni temu, ale aż do teraz nie było wiadomo, kiedy trafi ono na rynek.

Archos Gmini 400 - wreszcie premiera

Archos Gmini 400

Archos Gmini 400 potrafi odtwarzać pliki MP3, WAV, WMA (Windows Media Audio), JPG oraz wideo w formacie MPEG-4. Urządzenie wyposażono w dysk o pojemności 20 GB, wyświetlacz o rozdzielczości 220 x 176 pikseli, złącze USB 2.0, slot, umożliwiający korzystanie z kart pamięci Compact Flash oraz wyjście TV (dzięki temu zapisane na dysku odtwarzacza zdjęcia czy filmy można oglądać na ekranie telewizora).

Gmini 400 może też pełnić rolę przenośnej konsoli do gier - gry przeznaczone na tę platformę można pobierać ze strony producenta.

Zobacz również:

  • Innowacyjność w grach

Cenę urządzenia, które w najbliższych dniach powinno trafić do sklepów, ustalono na 399 euro. Więcej informacji: Archos.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200