Archiwizacja poczty elektronicznej: nie tylko składowanie wiadomości

Archiwizacja poczty elektronicznej: nie tylko składowanie wiadomości

Symantec udostępnia także specyficzne narzędzia do wynajdywania plików PST na lokalnych komputerach PC użytkowników, konsolidowanie ich i automatyczne importowanie.

W zakresie e-discovery dostawca oferuje zróżnicowane poziomy kontroli nad tym, co może zrobić audytor: których użytkowników pocztę może oglądać, jaki typ wyszukiwania może mieć ustawiony, i co może zrobić z wyszukanymi wiadomościami. Pozwala działom IT na definiowanie ról użytkowników z bardzo specyficznymi możliwościami, na przykład przeszukiwania poczty dla grup marketingowych, ale nie inżynierskich, a także na uruchomianie specyficznych szablonów wyszukiwań, sprawdzających np. problem molestowania w pracy.

W zakresie zgodności i przechowywania, Symantec zapewnia administratorom możliwość nie tylko tworzenia zasad polityki spełniających dowolny standard, ale także zrobienia tego w łatwy sposób oraz sprawdzenia wyników przez pokazanie, które wiadomości powinny spełniać poszczególne reguły polityki, bez konieczności uruchamiania właściwego procesu archiwizacji. Symantec Enterprise Vault obsługuje też zapis do napędów WORM.

Wymyślne mechanizmy kontroli zawartości poczty elektronicznej dostarczane przez Symantec obejmują m.in. możliwość obligatoryjnego specyfikowania sąsiedztwa różnych słów z listy.

Do blokowania operacji Enterprise Vault używa interfejsu MAPI do Exchange, w celu przeszukania wiadomości z chwilą, gdy jest umieszczana w skrzynce wyjściowej Outlook, i do przeglądania jej zawartości - zanim zostanie wysłana. Konfigurowanie tej opcji wymaga podjęcia dodatkowych kroków podczas instalacji funkcji archiwizowania. Jeżeli wiadomość narusza reguły polityki, zamiast wysyłki jest przekazywana ze skrzynki wyjściowej do folderu rewizyjnego.


TOP 200