Archiwizacja danych w NT

Seagate i Microsoft podpisały porozumienie dotyczące backupu dla Windows NT.

Seagate i Microsoft podpisały porozumienie dotyczące backupu dla Windows NT.

Microsoft przedłużył porozumienie z firmą Seagate, dotyczące opracowania systemu archiwizacji danych dla Windows NT. W ramach porozumienia Seagate ma stworzyć nową wersję oprogramowania archiwizującego zgodnego z usługami NT Changer Media Services (NTMS), zawartymi w Windows NT, i napędami NT Media Changer.

Oprogramowanie to ma zostać także w pełni przystosowane do nowej struktury systemu Windows NT, tzn. wspierać nowe wersje systemów plików oraz systemowej bazy Registry, w której przechowywane są wszystkie informacje o konfiguracji serwerów i stacji roboczych. Ponadto wspierać ono będzie także technologię HSM (Hierarchical Storage Management) wbudowaną w system operacyjny. Polega ona na tym, że system automatycznie identyfikuje rzadko odczytywane dane i przenosi je na mniej newralgiczny dla działania systemu operacyjnego nośnik danych, np. z dysku twardego serwera na taśmę lub płytę CD-ROM. Gdy użytkownik zażąda tych danych, to odczytywane są one z nośnika, na którym aktualnie się znajdują.

Wadą tej technologii jest brak aplikacji archiwizujących i zarządzających kopiami awaryjnymi, które poprawnie rozpoznawałyby i archiwizowały wszystkie dane przechowywane w systemie HSM.


TOP 200