Archiwizacja danych na CD-ROM

Firma Co. of America opracowała dla komputerów PC 386 system służący do archiwizacji (backup'u) danych i jednocześnie wykonujący backup w takim formacie (ISO-9660-CD-ROM lub High Sierra CD-ROM), że dysk ten może być materiałem służącym do wykonania matrycy dysku CD-ROM.

Firma Co. of America opracowała dla komputerów PC 386 system służący do archiwizacji (backup'u) danych i jednocześnie wykonujący backup w takim formacie (ISO-9660-CD-ROM lub High Sierra CD-ROM), że dysk ten może być materiałem służącym do wykonania matrycy dysku CD-ROM. Zapis wykonywany jest na taśmie 4 mm DATA/DAT. Dla przetestowania mających powstać dysków CD-ROM system może emulować odczyt aplikacji z dysku, korzystając z materiałów na taśmie. W tym celu system zawiera niezbędne oprogramowanie, kartę SCSI oraz urządzenie odczytujące DATA/DAT. Korzystając z tej możliwości możemy wielokrotnie i bezpiecznie sprawdzić zawartość i działanie CD-ROM przed kosztownym (ponad 2 tys. USD) wykonaniem matrycy. Taką sprawdzoną taśmę można przesłać do wyspecjalizowanego przedsiębiorstwa gdzie wykonuje się matrycę i przy jej użyciu tłoczy się dyski CD-ROM. System wymaga co najmniej 1 MB RAM pamięci rozszerzonej i pracuje pod kontrolą DOS. Całość kosztuje 7 tys. USD .

Warto dodać, że dyski CD-ROM o średnicy 12 cm. posiadają użytkową pojemność ok. 500Mb co bez stosowania metod kompresji zbiorów w przybliżeniu odpowiada trzystu tysiącom stron tekstu.


TOP 200