Apple zwalcza piratów

W grudniu ub.r. Apple Computer, Inc. przekazał 30 tys. dolarów na konto Software Publishers Association - organizacji, która się zajmuje zwalczaniem piractwa.

W grudniu ub.r. Apple Computer, Inc. przekazał 30 tys. dolarów na konto Software Publishers Association - organizacji, która się zajmuje zwalczaniem piractwa. Ponadto Apple opracował program do wykrywania nielegalnych programów stosowanych w sieciach. Program zawiera pełną listę legalnego oprogramowania używanego w sieci. Jeśli któryś z użytkowników wprowadzi do swego komputera program spoza listy, centralny komputer jest natychmiast o tym fakcie poinformowany i podnosi alarm. Ten nowy program to odpowiednik programu Spaudit używanego na płycie DOS.

Wedle szacunków Software Publishers Association, w Stanach Zjednoczonych blisko 50% programów używanych na PC to pirackie kopie. W Europie odsetek ten jest znacznie wyższy i np. w Niemczech wynosi 80%. Rekord prawdopodobnie należy do Południowej Korei, gdzie 98% używanych programów pochodzi od piratów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200