Apple zmienia strategię - pojawi się naprawdę tani iPhone

Apple prawdopodobnie zmieni strategię. Na rynku pojawi się najtańszy iPhone w historii. Sprzęt ten może być dobrym wyborem dla firm i przedsiębiorstw.

Wiele wskazuje na to, że firma Apple zamierza zmienić nieco swój model biznesowy. Na rynku może pojawić się jeszcze tańszy model iPhone'a. Obecnie, aby stać się posiadaczem fabrycznie nowego smartfona z logo Apple na obudowie należy wydać co najmniej 2199 zł. W tej cenie otrzymamy 64 GB iPhone'a SE z 2020 roku.

iPhone SE 2020
Źródło: apple.com

iPhone SE 2020

Źródło: apple.com

Już 8 marca 2022 roku spodziewamy się konferencji prasowej Apple. Na wiosennym wydarzeniu powinniśmy zobaczyć nowy model iPhone'a. Mówi się o trzeciej generacji iPhone'a SE - pierwszej z obsługą modemu 5G. Co ciekawe firma Apple wcale nie zamierza wycofywać z rynku modelu z 2020 roku.

Zobacz również:

  • Steve Jobs uhonorowany wysokim odznaczeniem
  • Apple może mieć problem. Pozew w sprawie baterii iPhone'a w UK
  • Apple uruchomiło program naprawy smartfonów przez klientów

Mark Gurman - dziennikarz Bloomberg - w najnowszym odcinku newslettera PowerOn przekazał swoje przewidywania dotyczące rozwoju linii modelowej iPhone'a. Gurman uważa, że model z 2020 roku pozostanie w sprzedaży. Jego cena ma spaść o 50%. Tym samym iPhone SE 2020 ma być najtańszym modelem iPhone'a w historii. Obecnie za urządzenie zapłacimy 2199 zł (w USA 399 dolarów). Gurman uważa, że 8 marca 2022 roku cena urządzenia spadnie do pułapu zaledwie $199, co w Polsce powinno przełożyć się na cenę startową na poziomie 1099 zł. Apple stosuje zawyżony przelicznik cenowo, przez co w Polsce cena jest nieco wyższa. Nie zmienia to jednak faktu, że mowa o najtańszym smartfonie od Apple w historii.

iPhone SE 2020 już w momencie premiery odstawał nieco od konkurencji. Wszystko ze względu na niewielki ekran o przekątnej 4,7-cala i duże ramki na panelu przednim. iPhone SE korzysta z obudowy znanej z iPhone'a 8 zaprezentowanego w 2017 roku. Z drugiej strony w środku znajdziemy wydajne podzespoły z procesorem Apple A13 Bionic na czele. Identyczny układ obecny jest w iPhone 11 Pro Max oraz bazowym modelu iPada z 2021 roku.

Tani iPhone może być świetnym wyborem dla firm i przedsiębiorstw. W niskiej cenie otrzymamy wydajny sprzęt, a co ważniejsze długotrwałe wsparcie oraz aktualizacje zabezpieczeń od razu po ich opublikowaniu przez Apple.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200