Apple ze specjalną ofertą na MacBooki dla małych i średnich firm

Gigant z Cupertino zdecydował się na niespotykaną akcję. Firma obniżyła ceny swoich komputerów dla małych i średnich firm.

Apple znane jest ze ścisłego przestrzegania cenników swoich urządzeń. Sprzęt Apple bardzo rzadko trafia na zauważalne promocje, a sprzedaż zauważalnie poniżej ceny rynkowej może oznaczać dla sprzedawcy utratę certyfikatu Apple Premium Resseler.

Apple obniża ceny MacBooków Pro
Źródło: apple.com

Apple obniża ceny MacBooków Pro

Źródło: apple.com

Tymczasem Apple zdecydowało się na obniżenie cen komputerów rodziny MacBook Pro dla małych i średnich firm. Modele z 2021 roku z ekranami o przekątnej 14/16-cali i procesorami Apple Silicon można nabyć o 10% taniej względem ceny rynkowej.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Szyfrowanie plików, a szyfrowanie dysku - jaka jest różnica?
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Promocja została aktywowana przed gorącym okresem świątecznym. Najnowsze prognozy wskazują, że Apple po raz pierwszy od dawna może mieć problem z utrzymaniem rosnących statystyk sprzedaży komputerów MacBook.

W materiałach marketingowych Apple chwali się specjalną kampanią dla małych i średnich firm.

Organizacje kupujące od 5 do 24 komputerów MacBook Pro mogą liczyć na rabat wynoszący 8% od ceny detalicznej. W przypadku jednorazowego zakupu powyżej 25 urządzeń rabat wzrasta do 10%. Oferta nie obejmuje podstawowego MacBooka Pro z 13-calowym ekranem i paskiem dotykowym Touch Bar. Oferta potrwa do 24 grudnia 2022 roku.

Bardzo możliwe, że Apple dąży do zmniejszenia stanów magazynowych MacBooków Pro. Spodziewamy się, że nowe modele z procesorami z rodziny Apple M2 zadebiutują na rynku w pierwszym kwartale 2022 roku. Firma może również liczyć na to, że zwiększona sprzedaż komputerów Mac dla przedsiębiorstw pomoże zrekompensować ograniczenia w dostawach iPhone'a 14 Pro i iPhone'a 14 Pro Max.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200