Apple wykluczy z grupy urządzeń zgodnych z systemem iOS 13 smartfon iPhone SE

W Internecie pojawiły się pierwsze informacje – a może raczej spekulacje – dotyczące tego, które modele smartfonów Apple będą mogły pracować pod kontrolą kolejnej wersji systemu iOS (iOS 13). Niektórzy sugerują, że w grupie tej nie znajdą się smartfony iPhone SE, co zmartwi i zaskoczy na pewno właścicieli takich urządzeń.

Prezentowane przez Apple w przeszłości wcześniejsze wersje systemu iOS również pozostawiały wiele do życzenia, jeśli chodzi o ich tzw. wsteczną kompatybilność. I tak np. pod kontrolą ostatniej wersji systemu iOS (czyli iOS 12) mogą pracować tylko takie starsze urządzenia, jak wprowadzony na rynek w 2013 roku smartfon iPhone 5S i tablet iPad Air.

Wiele wskazuje na to, że udostępniając użytkownikom system iOS 13, Apple obierze jeszcze ostrzejszy kurs i zawęzi listę urządzeń zgodnych z tym oprogramowaniem.

Zobacz również:

I tak doniesienia o tym, że oprogramowania tego nie będą wspierać urządzenia iPhone 5s i iPhone 6, można przyjąć ze spokojem. Są to smartfony, których premiera miała miejsce dobrych kilka lat temu. Jednak fakt, że w grupie takich urządzeń znajdzie się również smartfon iPhone SE, może już wielu zaskoczyć.

Smartfon iPhone SE wszedł na rynek w 2015 roku i zawiera procesor A9. To ten sam układ, który Apple instaluje w dużo młodszych urządzeniach, takich jak iPhone 6S, iPhone 6S Plus czy tablety iPad wprowadzone na rynek w 2017 roku. Wszystkie te urządzenie będą mogły pracować pod kontrolą systemu iOS 13.

Podsumowując: ostatnie informacje mówią, że z systemem iOS 13 będą zgodne następujące smartfony iPhone (6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X, XR, XS Max i XS) oraz tablety iPad (mini 3, mini 4; iPad 5 i nowsze, Air 2 i modele iPad Pro).


TOP 200