Apple wydało aktualizację dla kabla do ładowania MacBooków

Apple zdecydowało się na nietypową aktualizacje. Zaktualizowano kabel do ładowania MacBooków ze złączem MagSafe 3.

Aktualizacje oprogramowania układowego nie są niczym nowym. Przyzwyczailiśmy się już do regularnego aktualizowania naszych smartfonów, tabletów czy komputerów. Coraz częściej zdarza się nam również aktualizować smartwatche, słuchawki TWS czy elementy inteligentnego domu. Firma Apple zdecydowała się pójść o krok do przodu i wydała aktualizację oprogramowania dla kabla ładującego wybrane komputery MacBook.

Złącze MagSafe w nowym MacBooku Pro
Źródło: TheRegisti / Unsplash

Złącze MagSafe w nowym MacBooku Pro

Źródło: TheRegisti / Unsplash

Posiadacze komputerów MacBook Pro 14/16 z 2021 roku lub nowszych oraz MacBooka Air z 2022 z procesorem Apple M2 mogą zaktualizować kabel do ładowania USB Typu C > MagSafe 3.

Zobacz również:

  • Relacja z WWDC 2023 - najważniejszej konferencji Apple w roku
  • Europa ostrzega Apple - chodzi o USB C z ograniczeniami

Złącze MagSafe zostało przywrócone do najnowszych komputerów Apple po kilkuletniej przerwie na prośby użytkowników. Magnetyczne złącze do ładowania ogranicza ryzyko spadku komputera podczas zahaczenia o kabel zasilający. Jest również wygodniejsze do wpinania oraz wypinania. W aktualnych modelach stanowi dodatek do portów USB Typu C z Thunderbolt 4, które również mogą być wykorzystywane do ładowania.

Apple nie wydało oficjalnego dziennika zmian aktualizacji dla kabla MagSafe 3. Oprogramowanie układowe jest aktualizowane automatycznie po podłączeniu ładowarki do kompatybilnego komputera.

Złącze MagSafe 3 jest kompatybilne z technologią USB Power Delivery i do ładowania wykorzystuje zasilacze z końcówką USB Typu C. Rozwiązanie nie pozwala na przesyłanie danych. Kabel dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych pasujących do koloru obudowy komputerów MacBook Pro/Air. Sugerowana cena detaliczna 2 metrowego przewodu wynosi 249 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200