Apple wydaje drugą betę iOS 16.1

Gigant z Cupertino wydał drugą betę iOS 16.1. Jakie nowości wprowadzono?

Apple nie zwalnia tempa. Firma jest aktualnie w szczytowym momencie roku. Po premierze iPhone'a 14 gigant z Cupertino musi rozwiązać problemy z wysokim zapotrzebowaniem na modele Pro/Pro Max, rozwiązać problemy z niskim popytem na bazowe modele iPhone 14 oraz iPhone 14 Plus, a także poprawić oprogramowanie w najnowszych smartfonach.

Apple przygotowuje kolejną aktualizację
Źródło: apple.com

Apple przygotowuje kolejną aktualizację

Źródło: apple.com

iPhone 14 Pro/Pro Max oraz bazowe modele po raz pierwszy w historii wymagały aktualizacji oprogramowania od razu po wyjęciu z pudełka. To jednak nie koniec. Smartfony nadal borykają się z problemami m. in. z nieprawidłowym działaniem aparatu w aplikacjach firm trzecich. Gigant z Cupertino wyda dla nich nową aktualizacje iOS 16, a w międzyczasie na rynku pojawiła się druga beta iOS 16.1.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Wirusy na smartfonach Apple iPhone - czy to możliwe?
  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice

Najnowsze wersje oprogramowania wprowadzają kilka poprawek błędów. Nowościami w iOS 16.1 są Live Activities, poprawiono działanie API dla Live Activities, zezwolenie na odinstalowanie aplikacji Apple Wallet, wsparcie dla zapowiadanej funkcji Matter, udostępnienie współdzielonych folderów w iCloud, funkcja ładowania iPhone'a z czystej energii elektrycznej oraz wskaźnik procentowego naładowania baterii dla dodatkowych modeli iPhone'a.

W dzienniku zmian brakuje szczegółowych informacji o aktualizacji do wersji beta 2. Apple prawdopodobnie skupiło się na eliminacji odkrytych błędów oraz wprowadzeniu poprawek stabilności.

System operacyjny iOS 16.1 zostanie udostępniony najprawdopodobniej w pierwszej połowie października 2022 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200