Apple wraca do pracy hybrydowej - pracownicy niezadowoleni

Jeden z kluczowych dyrektorów Apple złożył wypowiedzenie po ogłoszeniu decyzji.

Po ponad dwóch latach pracy w modelu zdalnym, firma Apple przekazała swoim pracownikom decyzje dotyczące dalszego schematu pracy. Firma stopniowo przywraca pracę z biura. Finalnie pracownicy będą pracować trzy dni stacjonarnie oraz dwa dni zdalnie. Decyzja ta nie spodobała się wielu osobom, który przyzwyczaiły się do modelu pracy zdalnej. Jeden z kluczowych dyrektorów - ds. uczenia maszynowego - postanowił złożyć z tego powodu wypowiedzenie.

Siedziba Apple w Kalifornii
Źródło: apple.com

Siedziba Apple w Kalifornii

Źródło: apple.com

Ian Goodfellow zdecydował się odejść z firmy w związku z wdrażanym modelem pracy. Cześć pracowników Apple postanowiło odejść z pracy szukając zatrudnienia w firmach technologicznych pozwalających na pracę zdalną niezależnie od stanu epidemiologicznego.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Powstał jeden z najszybszych na świecie akceleratorów aplikacji AI
  • Polska spadła w rankingu krajów przygotowanych do pracy zdalnej

Goodfellow to jeden z najważniejszych pracowników zajmujących się sztuczną inteligencją w Apple. Przeszedł od do Giganta z Cupertino z firmy Google w 2019 roku. Ian Goodfellow często nazywany jest ojcem ogólnych sieci przeciwstawnych (Generał Adversial Networks - GAN).

W notatce do pracowników Goodfellow napisał:

Jestem głęboko przekonany, że większa elastyczność byłaby najlepszym rozwiązaniem dla mojego zespołu.

Powrót pracowników Apple do biura rozpoczął się 11 kwietnia 2022 roku. Apple stosuje stopniowe podejście do pracy hybrydowej. Od 4 maja pracownicy mają obowiązek pojawiać się w biurze dwa razy w tygodniu. Od 23 maja pracownicy będą musieli przychodzić do biura trzy razy w tygodniu - w poniedziałek, wtorek oraz czwartek każdego tygodnia. W środę i w piątek firma utrzyma pracę zdalną.

Firma Google zdecydowała się na podobny krok, ale umożliwiała wybranym zespołom pracować w pełni zdalnie jeżeli nie wpływa to na ich efektywność.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200