Apple wraca do pracy hybrydowej - 3 dni z biura od września

Dla pracowników Apple skończył się czas pracy hybrydowej. Od września wszyscy wracają do biur.

Gigant z Cupertino jest kolejnym dużym przedsiębiorstwem, które zdecydował się na powrót swoich pracowników do biur. Apple już na początku roku zamierzała przywrócić pracę hybrydową. Finalnie od 5 września 2022 roku wszyscy pracownicy Apple powrócą do pracy hybrydowej.

Siedziba Apple w Cupertino
Źródło: apple.com

Siedziba Apple w Cupertino

Źródło: apple.com

Apple poinformowało swoich pracowników o planowanym powrocie do pracy hybrydowej. Od 5 września 2022 roku każdy pracownik będzie musiał stawiać się fizycznie w biurze 3 dni w tygodniu. Firma wymaga obecności we wtorek i czwartek. Ostatni dzień pozostanie wyznaczony przez menedżera danego zespołu. Pozostałe dwa dni zostaną przeznaczone na prace zdalną.

Zobacz również:

  • App Store zniknie z Chin?
  • Praca zdalna nie jest już benefitem dla programistów, choć ją doceniają. Raport Code-Life Balance

Informacje o powrocie do hybrydowego schematu pracy po raz pierwszy zostały przekazane przez portal Bloomberg.

Pierwotnie powrót do biur miał się rozpocząć jeszcze w maju 2022 roku. Apple finalnie zdecydowało się opóźnić wdrożenie pracy hybrydowej w związku z rosnącą liczbą przypadków COVID-19. Przez ostatnie miesiące w Apple obowiązywał schemat 2/3 (2 dni w biurze, 3 dni zdalnie).

Apple jest jedną z niewielu firm technologicznych, która nie uznaje w pełni zdalnego trybu pracy. Niezależnie od stanowisk pracownicy Apple będą musieli pojawiać się w biurze. Przez cały okres trwania pandemii COVID-19 zarząd firmy informował, że zamierza powrócić do pracy stacjonarnej po zakończeniu sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

Oficjalnie na ten temat wypowiedział się sam prezes Apple.

Za wszystko, co udało nam się osiągnąć, gdy wielu z nas było rozdzielonych, prawda jest taka, że w tym ostatnim roku brakowało czegoś zasadniczego: siebie nawzajem

- powiedział pracownikom Tim Cook, prezes Apple, w czerwcu 2021 roku.

Połączenia wideokonferencyjne zmniejszyły dystans między nami, aby być pewnym, ale są rzeczy, których po prostu nie może replikować.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200