Apple rozwiąże problemy iPhone'a 14 w przyszłym tygodniu

Użytkownicy modeli z rodziny iPhone 14 muszą uzbroić się w cierpliwość. Apple rozwiąże ich problemy dopiero w przyszłym tygodniu.

W piątek 16 września 2022 roku pierwsi użytkownicy odebrali swoje smartfony z rodziny iPhone 14. Niestety w tym roku najnowsze modele borykają się z kilkoma irytującymi problemami. Apple po raz pierwszy w historii wydało łatkę typu zero-day, która zmienia numer wersji systemu operacyjnego iOS na 16.0.1, ale oprogramowanie nie rozwiązuje wszystkich problemów z urządzeniami.

iPhone 14 Pro Max
Źródło: macworld.com

iPhone 14 Pro Max

Źródło: macworld.com

Posiadacze flagowych smartfonów kosztujących w Polsce co najmniej 6499 zł narzekają na problem z trzęsąca się kamerą (niepoprawnie działającym systemem stabilizacji obrazu) w aplikacjach firm trzecich takich jak Snapchat czy Instagram. Muszą oni radzić sobie również z dodatkowym komunikatem, który za każdym razem prosi użytkownika o zezwolenie na wklejenie wcześniej skopiowanej treści. Wybrani użytkownicy smartfonów z rodziny iPhone 14 mają również problem z aktywacją swoich urządzeń oraz zawieszaniem się telefonów po zakończeniu procesu migracji ze starego urządzenia.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice
  • Europejski rynek smartfonów w kondycji najgorszej od 2012 roku

Apple przyznało się do występowania powyższych błędów. Firma wydała oficjalny komunikat, w którym zapewniła, że pracuje nad aktualizacją oprogramowania, która rozwiąże problemy z aparatem, aktywacją oraz schowkiem. Gigant z Cupertino poinformował, że aktualizacja zostanie udostępniona w następnym tygodniu. Niestety Apple nie wskazało dokładnego dnia. Spodziewamy się, że aktualizacja zadebiutuje jako iOS 16.0.2 i będzie dostępna jedynie dla najnowszych smartfonów z rodziny iPhone 14. Pozostałe urządzenia otrzymają aktualizację do iOS 16.1 w październiku 2022 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200