Apple rozważa produkcję MacBooków w Tajlandii

Nowa propozycja to kolejny krok w dywersyfikacji dostawców i uodpornieniu się na zerwanie łańcucha dostaw.

Apple na przestrzeni ostatnich miesięcy intensywnie stara się zdywersyfikować łańcuch dostaw swoich urządzeń. Firma, która przez wiele lat opierała się praktycznie w całości na chińskich fabrykach szuka aktualnie możliwości uruchomienia ekonomicznie uzasadnionej produkcji w innych krajach.

MacBook Pro 14
Źródło: Thai Nguyen / Unsplash

MacBook Pro 14

Źródło: Thai Nguyen / Unsplash

Gigant z Cupertino zamierza uniezależnić się nieco od Chin. Najnowszym krokiem w tym kierunki są plany uruchomienia produkcji flagowych laptopów z serii MacBook Pro w Tajlandii.

Zobacz również:

  • Android Auto i Apple CarPlay zdominowały rynek
  • Apple łata poważne luki - warto zaktualizować swój sprzęt
  • Apple może wprowadzić nowego, 13-calowego MacBooka Pro

Według informacji przekazanych przez Nikkei Asia firma Apple prowadzi aktualnie rozmowy z co najmniej trzema producentami w Tajlandii.

Jeden z producentów do którego zwróciła się firma Apple przekazał, że pierwotnie rozmawiano o uruchomieniu produkcji w Wietnamie. Dalsze rozmowy prowadzone były w kierunku potencjalnego wykorzystania istniejących zakładów produkcyjnych w Tajlandii.

Wszyscy trzej dostawcy, z którymi Apple prowadzi rozmowy mają już zakłady produkcyjne w Tajlandii. Jeden z dostawców twierdzi, że rozważa budowę nowych zakładów specjalnie na potrzeby produkcji Apple.

Wcześniej informowano, że Apple przenosi produkcję MacBooków do Wietnamu, a głównym producentem sprzętu nadal ma pozostać Foxconn. Nie musi to jednak wykluczać wykorzystania Tajlandii do przynajmniej części produkcji.

Apple od ponad roku z powodzeniem produkuje w Tajlandii wybrane modele zegarków z rodziny Apple Watch. Firma zdywersyfikowała także łańcuch dostaw smartfonów Apple iPhone oraz komputerów Mac. Dla modelu Mac Pro wybudowano specjalny zakład produkcyjny w Stanach Zjednoczonych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200