Apple prawdopodobnie wejdzie w kryptowaluty i zacznie je obsługiwać przez Apple Pay

Kanał na YouTube CryptosRUs, specjalizujący się w kryptowalutach, twierdzi że Apple wejdzie w kryptowaluty i zaoferuje ich obsługę w swoim systemie płatności Apple Pay. Czy to sprawi, że ceny Bitcoina wzrosną?

Apple Pay to jeden z największych systemów płatności mobilnych / Fot. Apple

Apple Pay to jeden z największych systemów płatności mobilnych / Fot. Apple

Dwa dni temu na stronie Apple w ofertach pracy pojawiło się stanowisko "Business Development Manager – Alternative Payments". W wymaganiach dla kandydatów znajduje się m.in. zapisek, że trzeba mieć minimum 5-letnie doświadczenie w pracy z alternatywnymi dostawcami płatności, takimi jak portfele cyfrowe, BNPL, szybkie płatności, kryptowaluty itp.

Jak twierdzi CryptosRUs, oznacza to, że Apple zamierza wprowadzić obsługę kryptowalut w swoim systemie płatności Apple Pay.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Duża awaria systemu płatności Blik
  • Bitcoin osiąga najwyższy poziom od 18 miesięcy, ale kopanie kryptowalut nadal jest nieopłacalne

Apple Pay to jeden z największych systemów i obsługi płatności na świecie. W 2021 r. ma już ok. 44 mln użytkowników w samych Stanach Zjednoczonych. Dla porównania, z Google Pay korzysta 25 mln osób, a z Samsung Pay - 16,3 mln.

Jeśli Apple zacznie obsługiwać kryptowaluty, byłby to duży znak dla rynku, że kolejna gigantyczna firma technologiczna zaczyna stawiać na wirtualne monety.

Warto dodać, że stosunkowo niedawno obsługę kryptowalut wprowadziła firma PayPal, a wcześniej zrobiła to jeszcze firma Square.

Jeśli Apple rzeczywiście doda obsługę kryptowalut w Apple Pay, będzie to kolejny krok do ułatwienia korzystania z kryptowalut i zwiększania ich popularności jako nowoczesnej metody do płacenia za zakupy. To również, oczywiście, świetna wiadomość dla inwestorów specjalizujących się w kryptowalutach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200