Apple pracuje nad układem wspierającym technologię AR

Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, Apple pracuje nad układem scalonym kolejnej generacji wspierającym szereg technologii z grupy AR (rozszerzona rzeczywistość), który pojawi w kolejnych modelach urządzeń iPhone i iPad.

Układ ma wspierać między innymi takie rozwiązania, jak rozpoznawanie twarzy czy rozszerzona rzeczywistość (AR; Augmented Reality). Różni się ona tym od stosowanej do pory powszechnie technologii VR (wirtualna rzeczywistość), że łączy świat rzeczywisty ze światem wirtualnym, dając użytkownikowi urządzeń bazujących na rzeczywistości rozszerzonej zupełnie nowe możliwości postrzegania otoczenia.

Apple zamierza wprowadzić w najbliższej przyszłości technologię rozszerzonej rzeczywistości rozszerzonej do samobieżnych samochodów oraz cyfrowych okularów.

Zobacz również:

  • Smartfony możemy wymieniać rzadziej, niż nam się wydawało
  • Chiński start-up YMTC pokazał 232-warstwowy chip
  • Okulary AR znów pojawią się w miejscach publicznych. Google uruchomi testy

Apple pokazał na zeszłotygodniowej, organizowanej co roku konferencji I/O (poświęconej deweloperom tworzącym aplikacji bazujące na jego firmowych technologiach) wiele nowych produktów - takich jak cyfrowy asystent Siri - które wspierają zarówno technologię VR jak i AR. Można więc oczekiwać, że wkrótce pojawią się ich nowe wersje, wyposażone w nowy układy scalone zdolne jeszcze efektywniej wspierać takie technologie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200