Apple pracuje nad technologią zwrotnego, bezprzewodowego doładowywania baterii

Powołując się na dobrze poinformowane źródła, japoński serwis internetowy Mac Otakara donosi, że jeden z kolejnych modeli smartfona iPhone będzie wspierać technologię, która pozwoli mu doładowywać drogą bezprzewodową inne urządzenia produkowane przez firmę Apple.

Ma to być opcja tzw. odwrotnego doładowywania, dzięki której iPhone będzie mógł doładowywać tą drogą takie urządzenia, jak Apple Watch i AirPod, a nawet inne smartfony iPhone. Nie jest to całkiem nowe rozwiązanie, wcześniej pojawiło się takich produktach, jak smartfon Mate 20 (Huawei) oraz jeden z modeli smartfona Galaxy S10 (Samsung).

Opcja odwrotnego bezprzewodowego ładowania innych urządzeń może być przydatna do przedłużenia żywotności baterii zainstalowanych w urządzeniach wspierających taka technologię ładowania.

Zobacz również:

Dobrym przykładem może tu być smartfon Galaxy S10, który potrafi w ten sposób doładować baterię zainstalowaną w bezprzewodowych słuchawkach Galaxy Buds. Można domniemać, że smartfon Galaxy będzie mógł w ten sam sposób doładowywać baterie zainstalowane w najnowszych bezprzewodowych słuchawkach AirPod, które Apple zaprezentował w ostatnim tygodniu.

O tym, czy serwis Mac Otakara miał rację podając taką informację przekonamy się zapewne dopiero we wrześniu, bo Apple właśnie wtedy ujawni swoje plany dotyczące kolejnych modeli smartfona iPhone, jakie pojawią się w jego ofercie jeszcze w tym toku.


TOP 200