Apple opracował kolejny system operacyjny

W Internecie pojawiły się swego czasu informacje mówiące o tym, że Apple pracuje nad kolejnym, piąty już systemem operacyjny. W tym tygodniu został on oficjalnie zaprezentowany na konferencji WWDC19. Nosi nazwę iPadOS.

Apple ma obecnie w ofercie następujące systemy operacyjne: iOS, macOS, tvOS i watchOS. Jak nietrudno się domyśleć, system iPadOS będzie zarządzać tabletami iPad produkowanymi przez Apple, które pracują obecnie pod kontrolą oprogramowania iOS.

Nowy system operacyjny dla tabletów Apple ma się różnić od poprzedniego głównie tym, że wspiera bardzo silnie technologię multitaskingu (wielozadaniowość). Dlatego użytkownicy systemu iPadOS nie będą mieli problemów z wyświetlaniem aplikacji na kilku oddzielnych okienkach i w razie potrzeby będą w stanie szybko przełączać się między nimi.

Zobacz również:

  • Największe problemy sztucznej inteligencji od OpenAI
  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny
  • Ta aktualizacja systemu iOS jest szczególnie ważna

Praca z plikami ma być też dużo wygodniejsza niż w przypadku systemu iOS. W efekcie tablety iPad kolejnej generacji będą funkcjonować podobnie jak urządzenia Mac czy pecety Windows, co oznacza i będą w stanie z nimi konkurować pod względem łatwości obsługi.

Apple ma udostępnić wkrótce więcej informacji opisujących bardziej szczegółowo swój kolejny system operacyjny, które postaramy się umieścić na naszej witrynie natychmiast po tym, gdy pojawią się w Internecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200