Apple może planować swój własny projekt typu Smart Home

Wedle ostatnich doniesień firma Apple pracuje obecnie nad własnym rozwiązaniem typu Smart Home. Urządzenia z iOS mają zarządzać nowoczesnymi, podpiętymi do internetu elektrycznymi urządzeniami, które klienci przedsiębiorstwa z Cupertino będą mogli wstawić do swoich domów.

O planach wprowadzenia przez Apple platformy typu Smart Home (inteligentny dom) informował dzisiaj Financial Times. Wedle redaktorów serwisu użytkownicy urządzeń mobilnych Apple będą mogli sterować z poziomu telefonu i tabletu sterować różnymi urządzeniami elektrycznymi w swoim domu. Ma być to kolejny po CarPlay element łączący urządzenia Apple w ramach tzw. Internetu Przedmiotów.

Jeśli doniesienia się potwierdzą, do takiego systemu Apple Smart Home będzie można podłączyć oświetlenie, systemy zabezpieczeń oraz inne sprzęty i czujniki. Jednym z podstawowych zastosowań platformy Apple ma być możliwość automatycznego włączenia oświetlenia w mieszkaniu, jeśli system wykryje, że sparowany z nim iPhone znalazł się w zasięgu. Twórcy aplikacji i sprzętu za pośrednictwem API będą mogli tworzyć swoje moduły łączące się z rozwiązaniami systemowymi.

Zobacz również:

  • iPhone z najnowszymi CPU dzięki Apple Intelligence
  • iOS 17.6 w drodze - ostatnia aktualizacja przed jesiennym iOS 18
Apple może planować swój własny projekt typu Smart Home

Czy Apple faktycznie wprowadzi swoją wersję Smart Home w niedługim czasie dowiemy się już za tydzień. 2 czerwca rozpoczyna się konferencja WWDC 2014 przeznaczona dla deweloperów aplikacja na urządzenia mobilne i komputery firmy Tima Cooka. To właśnie wtedy mają pojawić się nowe wersje systemów iOS i OS X. Oprócz tego mówi się też o wprowadzeniu platformy iHealth, która ma pomóc użytkownikom w monitorowania swojego stanu zdrowia.

źródło: cnet.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200