Apple ma najlepszą pomoc techniczną

Z badania przeprowadzonego na zlecenie magazynu Consumer Reports wynika, że komputery Apple objęte są najlepszym wsparciem technicznym. Kolejne miejsca w rankingu zajęły Lenovo i Dell.

O doświadczenia ze wsparciem technicznym poszczególnych producentów zapytano ponad 10 tys. osób, które do rozwiązywania problemów ze sprzętem korzystały z pomocy specjalistów. Pomoc techniczna firmy Apple okazała się najbardziej skuteczna. Specjaliści tej firmy okazywali się pomocni w ośmiu na dziesięć przypadków. Średnio pracownicy wsparcia technicznego byli w stanie pomóc w 60% przypadków. Poniżej średniej znalazły się działy pomocy firm HP i Compaq.

Większość zadowolonych użytkowników komputerów Mac korzystała z nieodpłatnej pomocy technicznej prowadzonej w sklepach firmy Apple. Taka forma obsługi okazała się również najbardziej skuteczna. W dalszej kolejności uplasowały się usługi pomocy technicznej firm Dell i HP realizowane u klientów. Nie jest zaskoczeniem, że najmniej skuteczne okazało się telefoniczne wsparcie techniczne. Prawie dwóch na trzech ankietowanych stwierdziło, że przynajmniej raz spotkało się z trudnościami w skorzystaniu z tego rodzaju usług.

Zobacz również:

Z raportu wynika, że statystycznie co trzeci (30%) komputer stacjonarny i prawie co drugi (42%) laptop wymagają naprawy lub wymiany w ciągu czterech lat od zakupu. Autorzy raportu wskazują również na coraz popularniejsze blogi i fora internetowe, które mogą być źródłem potrzebnych informacji. Zauważają jednak, że - podobnie jak w przypadku profesjonalnej pomocy technicznej, poziom wiedzy technicznej osób udzielających porady często budzi poważne zastrzeżenia.

***

- Jak to bywa z pomocą techniczną, czyli help desk w krzywym zwierciadle. Zobacz zabawne klipy wideo.


TOP 200