Apple jest obecnie warte więcej niż 2 bln USD

Wczoraj padł rekord, dzięki któremu Apple przejdzie do historii notowań giełdowych jak pierwsza firma wyceniona na więcej niż 2 bln USD. Stało się w to w momencie, w którym cena jednej akcji korporacji wzrosła o 1,4% i trzeba było za nią zapłacić 468,65 USD.

Apple

Tym samym jedna akcja korporacji jest obecnie warta dwa razy więcej niż w marcu tego roku, a więc wtedy gdy jej cena była rekordowo niska. W opinii analityków tak duża zwyżka wiąże się z głównie z tym, iż akcjonariusze wiążą bardzo duże nadzieje z uruchomieniem przez korporację w najbliższym czasie smartfonów iPhone, które będą obsługiwać połączenia 5G.

Jedyną korporacją, która może obecnie zepchnąć Apple na drugie miejsce listy wymieniającej najbardziej wartościowe korporacje na świecie, jest saudyjski koncern naftowy Saudi Aramco. Pod koniec zeszłego roku został on nawet wyceniony w pewnym momencie na kwotę zbliżoną do 2 bln USD, ale było to tylko krótkotrwałe wahanie związane ze zmieniającą się dynamicznie w tym czasie ceną ropy naftowej i obecnie Saudi Aramco warte jest 1,8 bln USD, i zajmuje drugie miejsce.

Zobacz również:

  • Raport: z niepowodzeń transformacji cyfrowej możemy się wiele nauczyć
  • Czy Apple i Google podzielą los Standard Oil

Apple radzi sobie bardzo dobrze w obliczu globalnego załamania gospodarczego, które doprowadziło w wielu krajach do rekordowego bezrobocia i recesji. Korporacja uzyskała w zeszłym miesiącu doskonały wynik, znacznie lepszy niż oczekiwano, sprzedając rekordową liczbę mobilnych urządzeń oraz desktopów.

Kolejne miejsca na tej liście zajmują dwie amerykańskie korporacje IT (Amazon i Microsoft), które są wycenione na podobną kwotę nieco poniżej 1,7 bln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200