Apple iPad w służbie zdrowia

Szpital w Izraelu zaczął wykorzystywać iPady, by pomagać pacjentom i umożliwić konsultacje na odległość. Jest to pierwszy przypadek regularnego używania tabletu Apple w służbie zdrowia. Jego możliwości komunikacyjne i wysoka rozdzielczość ekranu mają wspomagać pracę lekarzy.

Placówka medyczna, o której mowa to Centrum Medyczne Mayanei Hayeshua. Szpital ten zlokalizowany jest na bardzo ortodoksyjnym przedmieściu Tel Awiwu Bnei Brak. Okazuje się, że w kwestii narzędzi służących do leczenia ludzi nie są tak ortodoksyjni i we wtorek ogłosili powszechne wprowadzenie iPadów.

Będzie to prawdopodobnie pierwszy taki przypadek na świecie. Izraelski szpital skorzysta z tabletów Apple, gdyż uznał, że to urządzenie będzie najodpowiedniejsze do współpracy z oprogramowaniem Microsoft Chameleon używanym przez szpital. Wysokiej rozdzielczości ekran dotykowy iPada już jest używany do konsultacji z lekarzami przebywającymi poza szpitalem.

Zobacz również:

  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery
  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards

Te same programy oraz dane dotyczące pacjentów znajdują się na komputerach w szpitalu oraz na iPadach. Dane pacjentów są w komputerach, więc lekarze przebywający poza szpitalem mogą połączyć się i zobaczyć zdjęcia rentgenowskie lub wyniki ultrasonografu za pomocą iPada oraz doradzić lekarzom znajdującym się na miejscu - powiedział dr Yoram Liwer, dyrektor centrum medycznego. Można skorzystać z pomocy najlepszy specjalistów nawet, gdy nie są w pobliżu

Liwer dodaje, że lekarzom spodobały się nowe możliwości związane z iPadami i chętnie je ze sobą noszą, gdziekolwiek idą. Trudno oprzeć się wrażeniu, że niektóre nowoczesne szpitale zaczynają przypominać ambulatorium ze Star Treka. Chociaż do tego poziomu skuteczności jest jeszcze daleko.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200