Aplikacje pakietu Office dostaną nowe ikony

Microsoft uznał iż nadszedł najwyższy czas, aby zaprojektowanym pięć lata temu ikonom identyfikującym aplikacje wchodzące w skład pakietu biurowego Ofiice nadać nowy wygląd.

Korporacja poinformowała kilka dni temu na firmowym blogu Medium, że w najbliższych kilku miesiącach odświeży wygląd wszystkich ikon towarzyszących takim aplikacjom, jak Word, PowerPoint, Excel czy Outlook. Zmiana obejmie wszystkie ikony, niezależnie od platformy obsługującej pakiet Office. Ikona aplikacji Skype zostanie też zmieniona.

Microsoft uznał – co spotka się zapewne z aprobatą większości użytkowników pakietu Office – że palety kolorów stosownych w każdej z ikon nie należy zmieniać, a co najwyżej skorygować ich odcienie. Dlatego będą one nieco jaśniejsze, a szata każdej z ikon będzie nawiązywać do obowiązującego obecnie trendu nawiązującego do technologii chmurowych. A oto nowy zestaw ikon, obok których znajdują się stosowane obecnie ikony, zaprojektowane w 2013 roku.

Zobacz również:

W górnym rzędzie od lewej do prawej widać ikony, które będą towarzyszyć następującym aplikacjom: Outlook, OneDrive, Word, Excel i PowerPoint. Na dole w podobnej kolejności znajdując się ikony takich aplikacji, jak OneNote, SharePoint, Teams, Yammer i Skype.

Na koniec jako ciekawostkę prezentujemy jak z czasem zmieniała się ikona jednej z najpopularniejszych aplikacji wchodzących w skład pakietu Office, czyli edytora tekstu Word. Po kolei od lewej strony widzimy wizerunki ikon zaprojektowane w latach 2003, 2007, 2010, 2013 i 2018.