Aplikacje do zdalnego zarządzania

W ofercie wrocławskiej firmy Teta SA znalazły się dwie aplikacje amerykańskiej firmy ExpandBeyond - PocketAdmin i PocketDBA, które umożliwiają bezprzewodowe zarządzanie systemami IT i bazami danych.

W ofercie wrocławskiej firmy Teta SA znalazły się dwie aplikacje amerykańskiej firmy ExpandBeyond - PocketAdmin i PocketDBA, które umożliwiają bezprzewodowe zarządzanie systemami IT i bazami danych. Od maja br. Teta jest autoryzowanym dystrybutorem produktów tej firmy.

PocketDBA i PocketAdmin służą do zdalnego zarządzania systemami informatycznymi. Pierwsza aplikacja wspomaga bieżący monitoring Oracle, zarządzanie użytkownikami, bazą danych i obiektami. Umożliwia także rozwiązywanie problemów z bazami danych oraz uruchamianie funkcji i własnych skryptów SQL.

Zobacz również:

PocketAdmin zapewnia dostęp do kluczowych systemów w przedsiębiorstwie - pozwala z dowolnego miejsca administrować nimi i konfigurować je, a także wykrywać naruszenia bezpieczeństwa. Narzędzie to pozwala na pracę z serwerami WWW, serwerami pocztowymi, ruterami i zaporami ogniowymi oraz serwerami innych typów.

Obie aplikacje współpracują z protokołem SSH, a także zapewniają integrację z innymi systemami zabezpieczeń i kodowania danych, między innymi mobile VPN, 3DES i tokenami RSA SecurID.