Aplikacje dla małych i dużych Windows

Zakończył się konkurs na najlepsze rozwiązanie dla komputerów z systemem Pocket PC, zorganizowany wspólnie przez Compaqa i Microsoft. W wyznaczonym półrocznym terminie powstało 10 aplikacji.

Zakończył się konkurs na najlepsze rozwiązanie dla komputerów z systemem Pocket PC, zorganizowany wspólnie przez Compaqa i Microsoft. W wyznaczonym półrocznym terminie powstało 10 aplikacji.

EBI Mobile firmy Anica System usprawnia pracę przedstawicieli handlowych. Wykorzystuje mechanizmy replikacji i pozwala na pracę bez stałego połączenia z siecią. Handlowiec ma dostęp m.in. do kart klientów, cenników, modułu raportowego. PDA okresowo komunikuje się z serwerem, skąd przychodzą wskazówki, których klientów handlowiec powinien odwiedzić.

InsERT zaprezentował palmtopową wersję programu Skarbnik CE, służącą do zarządzania budżetem domowym. Synchronizuje ona dane z "dużą" wersją Skarbnika, zainstalowaną na komputerze PC.

[email protected] i [email protected] to miniatury znanych programów CRM i DDM Logoteca. Interfejs aplikacji oparto na przeglądarce Pocket Internet Explorer.

[email protected], autorstwa tej samej firmy, jest przeznaczony do udostępniania dowolnych informacji na kompu- terach Pocket PC. Administrator określa źródła danych (firmowe bazy, dokumenty itp.) i decyduje, które z nich mają znaleźć się na PDA. Aplikacja, działająca na komputerze PC, tworzy formularze, pozwalające na dostęp do danych i ich wyszukiwanie. System wykorzystuje serwer aplikacyjny oraz IIS. Parametry są przekazywane w formacie XML. Mechanizm XSL jest wykorzystywany do generowania widoków na komputerze PDA.

Także Teta SA przedstawiła wersję przenośną swojego systemu Teta_Mobile_CRM. Pozwala on m.in. na zarządzanie negocjacjami z klientami oraz umożliwia dostęp do historii kontaktów.

System mAnkieta firmy Raptor automatyzuje prowadzenie ankiet w terenie. Na Pocket PC rejestrowane są pytania wraz z rekordami, które określają format odpowiedzi. Ankiety są przygotowywane na stacjonarnym PC. Odpowiedzi ankietowanych można zapisywać za pomocą rysika lub wybierać z listy.

Firma Sagra opracowała dla PDA klienta swojego systemu EMIGO. Wykorzystuje on SQL Server for Windows CE i własne mechanizmy indeksujące. Aplikacja pozwala na dostęp do danych klientów, zadań, rejestracji zamówień, obsługuje pobieranie należności czy inwentaryzacji.

Rozwiązanie na konkurs dostarczyła także firma eLeader. Jej przedstawiciel nie chciał jednak ujawnić... na czym ono polega. W ogłoszonym przez Compaqa minikonkursie na najciekawsze rozwiązanie najwięcej głosów otrzymał właśnie eLeader.

Duże nagrody

Rozstrzygnięto również konkurs Microsoftu - Inicjatywa dla producentów oprogramowania. Firmy programistyczne musiały opracować własne aplikacje, wykorzystujące SQL Server lub Commerce Server 2000. Do konkursu przystąpiło 155 firm in- formatycznych (dwukrotnie więcej niż przed rokiem), z czego w terminie projekty ukończyło 80. Nagrody otrzymały: Logotec Engineering za [email protected], SoftVig Systemy Informatyczne za System Informacji Zarządu oraz Teta SA za system TETA_CRM v. 1.0.0.0. Wyróżniono 10 innych rozwiązań.

Uczestnicy otrzymali wyposażenie warsztatu pracy dla 6 programistów (pakiety MSDN Universal). Firmy mogą czterokrotnie bezpłatnie skorzystać ze wsparcia Microsoftu.


TOP 200