Aplikacje Office uruchamiane na urządzeniach iPhone i iPad wspierają już opcję ciemnego motywu

Oznacza to, że aplikacje Microsoft Word, PowerPoint, Excel, Outlook i OneNote, uruchamiane na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych iOS 13 i iPadOS, wspierają obecnie ten tryb pracy.

Powinno to zadowolić szczególnie pracoholików, którzy potrafią całymi wieczorami ślęczeć nad arkuszami kalkulacyjnymi czy prezentacjami PowerPoint. Teraz ich oczy nie będą się na pewno męczyć tak jak dawniej.

Niektórzy zgłaszają co prawda różnego rodzaju zastrzeżenia do sposoby wdrożenia tego trybu. Mówią np. iż w aplikacji Excel przyciski wyświetlane są na czarno, ale już komórki arkusza kalkulacyjnego pozostają jaskrawo białe, co bardzo męczy wzrok i niekiedy trudno jest odczytać ich zawartość. Są to jednak wszystko drobne zastrzeżenia

Zobacz również:

To samo dotyczy dokumentów Word. Tu również niektórym nie podoba się tonacja i zestaw kolorów używanych przez tryb ciemnego motywu. Jednak Microsoft obiecuje, że wszystkie te uwagi zostaną wzięte pod uwagę przy projektowaniu poprawek aktualizujących aplikacje wchodzą w skład pakietu Office.


TOP 200