Aplikacje ILM oparte na taśmie

Z dobrze poinformowanych źródeł można się dowiedzieć, że EMC zamierza stosować w swoich rozwiązaniach ILM produkty taśmowe firmy ADIC, a niektórzy spekulują, że rozważa nawet jej przejęcie.

Nigel Ghent, dyrektor EMC do spraw marketingu w Wielkiej Brytanii i Irlandii jest bardzo oszczędny w słowach i mówi, "nie będę komentować żadnych spekulacji dotyczących tego tematu, ale mogę powiedzieć, że taśmy wejdą w skład naszych rozwiązań ILM (Information Lifecycle Management, zarządzanie cyklem życia informacji). I dodaje, "szukamy tu partnerów, ponieważ stacje pamięci taśmowej będą odgrywać kluczową rolę w naszej strategii ILM, jako urządzenia archiwizujące dane w trybie off-line".

Joe Tucci, dyrektor wykonawczy (CEO) w EMC, poruszył tę kwestię podczas ostatniego sympozjum Goldman Sachs Technology Investment Symposium, mówiąc, że firma chce oferować rozwiązania chroniące dane na dwóch różnych rynkach.

Zobacz również:

  • Jak nowoczesny biznes zdobywa przewagę dzięki danym

Na pierwszym rynku funkcjonują tradycyjne urządzenia archiwizujące dane, czyli stacje pamięci taśmowej. Drugi rynek to pamięci masowe wyposażone w dyski twarde, które replikują dane i wykonują szybko migawki kopii danych. Tucci mówi, "chcemy połączyć te dwie technologie i oferować naszym klientom kompleksowe systemy archiwizowania danych".

EMC jest silnie zaangażowany w opracowanie spójnej wizji aplikacji ILM. Jak dotąd, aplikacje tego typu są oparte najczęściej na pamięciach masowych wyposażonych w dyski twarde. Pojawia się jednak coraz więcej aplikacji ILM wykorzystujących zarówno dyski twarde jak i pamięci taśmowe.

ADIC opracował ostatnio produkt typu dysk-dysk-taśma noszący nazwę PathLight. Pliki są najpierw szybko zapisywane w trybie on-line na dyski, a następnie są przepisywane, ale już w trybie off-line, na stację pamięci taśmowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200