Apexim chce postępowania układowego

Spółka złożyła już w sądzie odpowiedni wniosek. Zarząd Apeximu proponuje wierzycielom redukcję zobowiązań spółki, rozłożenie ich spłaty na raty lub zamianę wierzytelności na akcje firmy.

W związku z utratą płynności finansowej przez Apexim SA zarząd spółki złożył w Sądzie Rejonowym dla miasta Warszawy podanie o otwarcie postępowania układowego. Złożona przez firmę propozycja ugody zakłada redukcję zobowiązań spółki, rozłożenie ich spłaty na raty lub zamianę wierzytelności na akcje Apeximu.

"Po dokonaniu analizy w zakresie bieżącej płynności finansowej, posiadanych aktywów i pasywów oraz perspektyw działalności spółki i wstępnej konsultacji z częścią wierzycieli, zarząd uznał, iż przeprowadzenie postępowania ugodowego jest najwłaściwszą i najbardziej korzystną drogą ochrony interesów wierzycieli i akcjonariuszy" - czytamy w komunikacie Apeximu.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm

Jak informuje spółka, złożenie wniosku miało związek z faktem, iż Apeximowi nie udało się do końca 2001 r. pozyskać zakładanych środków finansowych, które miały pokryć zobowiązania firmy. Blisko 34 mln zł miało pochodzić z tytułu kary umownej od LG Petro Bank, jednak postępowanie sądowe w tej sprawie jeszcze się nie zakończyło. Apeximowi nie udało się także dokonać rozliczenia sprzedaży nieruchomości spółki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200