Apelacji nie będzie

Amerykański departament sprawiedliwości (DOJ) nie będzie składał apelacji od wrześniowego wyroku sądu, który pozwolił Oracle kontynuować przejęcie PeopleSoft.

Oracle czeka także na korzystny werdykt po drugiej stronie Atlantyku. Decyzja zapewne zapadnie do końca października, gdyż za miesiąc nastąpi zmiana składu Komisji Europejskiej.

Jeżeli KE da zielone światło pozostanie jeszcze przekonać zarząd PeopleSoft do przyjęcia oferty Oracle. Od początku października PS ma nowego szefa, zaś dotychczasowy - Craig Conway został zwolniony przez radę nadzorczą. Jego miejsce zajął Dave Duffield - założyciel spółki. Według wstępnych wyników PeopleSoft uzyskał ze sprzedaży licencji w III kw. 150 mln USD, co jest wynikiem całkiem niezłym w opinii analityków. Oracle z kolei uzyskał 69 mln USD.

Zobacz również:

  • Twitter oskarża firmę Meta o plagiat

Zmiana na stanowisku prezesa nie ma związku z oferta Oracle - zapewnia zarząd, który wielokrotnie i jednomyślnie odrzucał propozycje rywala, podobnie jak Craig Conway. Zdaniem niektórych specjalistów, jego dymisja może mieć związek z wewnętrznymi problemami spółki po fuzji z J.D. Edwards.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200