Aparaty bezprzewodowe

Sprzedawane często w naszych sklepach bezprzewodowe aparaty telefoniczne de facto nie są dopuszczone do użytku w polskiej sieci telekomunikacyjnej.

Sprzedawane często w naszych sklepach bezprzewodowe aparaty telefoniczne de facto nie są dopuszczone do użytku w polskiej sieci telekomunikacyjnej. Firma Sanyo jako pierwsza wystąpiła o homologację aparatu CCT 970E. Jeżeli przejdzie on pomyślnie badania w Instytucie Łączności, będzie jedynym bezsznu-rowcem prawnie dopuszczonym na nasz rynek.

Jeżeli już bardzo chcemy mieć aparat, za którym nie ciągnie się żaden kabel, warto sprawdzić czy oferowany nam egzemplarz spełnia podstawowe wymogi.

Są to: pasmo częstotliwości 914-960 MHz, liczba kombinacji kodowych 999999 oraz moc nadajników 10 mW przy zasięgu do 200 metrów.

Używanie sprowadzanych do Polski aparatów bez-sznurowych, posiadających najczęściej zaledwie kilka lub kilkanaście kombinacji kodowych, oznacza kłopoty z połączeniami. Powoduje też preceder piractwa telefonicznego - celowe doprowadzanie do mylnego zaliczania rozmów prowadzonych przez jednego abonenta na rachunek drugie-go'


TOP 200