Antywirus sprawdzi listy mailingowe

L-Soft International oraz F-Secure Corp. nawiązały współpracę w celu zapewnienia bezpieczeństwa poczty elektronicznej.

Szwedzka firma L-Soft International, twórca jednego z najpopularniejszych programów do obsługi list mailingowych, Listserv, nawiązała współpracę z fińskim producentem programów antywirusowych F-Secure Corp. Celem współpracy jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z list. Nowa aplikacja ma skanować wszystkie przesyłane e-maile, co ma zapobiec globalnemu rozprzestrzenianiu się wirusów.

Kiedy użytkownik zapisze się na daną listę, stworzoną w oparciu o Listserv, każdy wysłany przez niego list elektroniczny przesłany na adres tejże listy jest automatycznie rozsyłany przez system do wszystkich innych subskrybentów. Często są to osoby mieszkające w różnych zakątkach globu - co wykorzystywali autorzy wirusów, robaków internetowych i koni trojańskich. Wystarczył jeden e-mail z feralnym załącznikiem, aby komputery w wielu krajach błyskawicznie uległy zarażeniu. Obecnie każdy e-mail przed rozesłaniem będzie sprawdzany, a zainfekowane załączniki - usuwane.

Jak poinformowano, dla zwiększenia skuteczności ochrony każdy list będzie skanowany z użyciem aż trzech skanerów produkcji F-Secure. "Integracja antywirusów F-Secure z Listserv jest bardzo ważna, gdyż e-mail dotychczas propagował wirusy nadzwyczaj szybko. Konsumenci obawiali się często korzystania z list aby uniknąć zarażenia. Teraz zapewniamy masową ochronę" mówi Eric Thomas, szef L-Soft. Dodał on również, iż na świecie istnieje obecnie aż 190 tys. list mailingowych opartych o Listserv (korzysta z nich 60 mln subskrybentów).

Nowa ochrona ma być zapewniona zarówno dla oprogramowania L-Soft działającego pod kontrolą systemu Windows 2000 jak i jego linuksowych odpowiedników.

Więcej informacji:

http://www.lsfot.com.F-Secure

http://www.f-secure.com