Antywirus do testów

Norton AntiVirus 2002, udostępniony właśnie przez Symantec w wersji beta, jest kompatybilny z Windows XP i jako jedyny z nowej linii produktów, będzie współpracował z Windows 95.

Norton AntiVirus 2002, najnowsza edycja znanego i bardzo dobrego oprogramowania antywirusowego, została udostępniona przez Symantec w 30-dniowej wersji beta. Dostępność finalnego produktu na rynku zapowiadana jest na początek września. Aplikacja jest już kompatybilna z Windows XP i jako jedyna z nowej linii produktów z indeksem 2002, będzie współpracować z Windows 95. NAV 2002 beta nie jest objęty wsparciem technicznym Symanteca.

Przygotowując NAV 2002, producent skupił się na poprawieniu wydajności i stabilności programu, m.in. w znacznym stopniu zmieniony został mechanizm skanujący. Rozszerzone zostały funkcje zabezpieczeń poczty elektronicznej oraz ochrony prywatności użytkownika. Aplikacja została zintegrowana z Eksploratorem Windows - funkcje antywirusowe NAV 2002 będą dostępne bez konieczności uruchamiania programu. Program oferuje również funkcje proaktywnej ochrony, nie wymagające definicji wirusów. Technologia ta, umożliwia zablokowanie bazujących na skryptach zagrożeń rozprzestrzeniających się przez pocztę elektroniczną, typu: "I love you" czy "Anna Kournikova", nawet jeśli nie zostały one jeszcze wykryte i umieszczone w bazach definicji wirusów.

Zobacz również:

  • Samsung przygotowuje się do udostępnienia nakładki One UI 5.1
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Ten malware atakuje routery obsługujące środowiska SOHO

Pierwszych 50 osób, które zdecydują się przetestować NAV 2002 i prześlą do producenta informacje o największej liczbie nieudokumentowanych błędów w programie, otrzyma bezpłatnie pełną wersją antywirusa.

Plik do pobrania (24,6 MB): www.pcworld.com.pl/ftp/pc/programy/0920.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200