Anthos – to nazwa nowej, hybrydowej platformy obliczeniowej firmy Google

Firma Google wprowadziła wczoraj do oferty nową chmurową platformę noszącą nazwę Anthos. To hybrydowe rozwiązanie pozwalające użytkownikom uruchamiać aplikacje w różnych środowiskach, takich jak Google Cloud i lokalne centra danych, a nawet w chmurach, którymi zarządzają inni dostawcy tego typu usług (np. Amazon Web Services czy Microsoft Azure).

Rozwiązanie Cloud Services Platform firmy Google ma tym samym od wczoraj nową nazwę: Anthos. Jest to pierwsza duża hybrydowa platforma firmy Google świadcząca o tym, że firma zamierza powalczyć na tym rynku z tuzami IT, takimi jak Microsoft, którzy operują na nim od kilku dobrych lat. Szczególną presję ze strony firmy Google odczuje np. Amazon Web Services, która również pracuje na tego typu platformą i zapowiada, że zaprezentują ją oficjalnie jeszcze w tym roku.

Firma pokazała też logo nowej platformy i poinformowała, że została ona zintegrowana z rozwiązaniami sprzętowymi i programistycznymi oferowanym obecnie przez wiele współpracujących z nią partnerów biznesowych, takich Cisco, VMware, HPE, Intel oraz Lenovo.

Zobacz również:

Usługa Anthos może funkcjonować w wielu środowiskach przede wszystkim dzięki temu, że wspiera technologię Google Kubernetes Engine. Jest też czysto programistycznym rozwiązaniem, dlatego decydująca się na nią firma nie musi kupować nowego sprzętu.

Usługa jest oferowana w postaci miesięcznej subskrypcji na okres minimum jednego roku. Kosztuje tyle samo niezależnie od tego czy oferuje ją chmura czy też lokalne centrum danych.


TOP 200