Anteny D-Link z MIMO

D-Link wprowadza na rynek produkty WLAN oparte na technologii MIMO (Multiple Input, Multiple Output). MIMO to zestaw inteligentnych anten dołączanych do bezprzewodowego urządzenia, który umożliwia dokładniejsze pokrycie obszaru sygnałem radiowym oraz zwiększa długość połączenia bezprzewodowego.

Pierwsze produkty D-Linka wyposażone w technologię MIMO to: router DI-634M (wspierający funkcję bramy internetowej i punktu dostępu sieci) oraz karta DWL-G650M (typu PCMCIA) przeznaczona dla komputerów przenośnych. Nowa linia produktów D-Link opartych na technologii MIMO pozwala przesyłać dane drogą radiową z szybkością do 108 Mb/s.

D-Link informuje, że nowe urządzenia MIMO mogą współpracować z produktami opartymi na standardach 802.11b i g. W przypadku innych producentów taka współpraca jest możliwa, ale sygnał radiowy emitowany jest wtedy tylko na jednym kanale.

Zobacz również:

Produkty są już dostępne na polskim rynku: router DI-634M kosztuje 775 zł brutto, a karta PCMCIA DWL-G650M została wyceniona na 435 zł brutto.


TOP 200