Antenna Software, dostawca mobilnych aplikacji z chmury wchodzi na polski rynek

Amerykańska firma ujawni szczegóły 2 sierpnia br. Elementem strategii będzie rozwój centrum technologicznego w Krakowie.

Wiadomo już, że Antenna Software planuje zwiększać zatrudnienie w swoim krakowskim ośrodku, a także promować własne rozwiązania i budować świadomość marki w Polsce. Centrum technologiczne spółka przejęła wraz z zakupem, oferującej komplementarne rozwiązania, brytyjskiej firmy Volantis Systems, której systemy trafiły do ponad 20 operatorów telefonii komórkowej na całym świecie. Transakcja została ogłoszona w lutym br. Od tamtej pory Antenna Software jest obecna w Polsce, zaś na początku sierpnia chce oficjalnie ogłosić plan działań.

Antenna Software jest producentem a rozwiązań mobilnych oferowanych w modelu SaaS dla firm i operatorów telekomunikacyjnych. Jej flagowy produkt to Antenna Mobility Platform (AMP), który służy m.in. jako wieloplatformowe środowisko do tworzenia nowych, mobilnych aplikacji lub 'umobilnienia' istniejącego oprogramowania stosowanego przez firmy. AMP umożliwia także hosting mobilnych aplikacji, centralne zarządzanie i dystrybucję oprogramowania na flotę urządzeń przenośnych.

Spółka podaje, że została w tym roku została zaliczona przez Gartnera do grona wizjonerów tego segmentu rynku. Ponadto, Antenna realizuje plan przejmowania najważniejszych konkurentów i firm uzupełniających jej ofertę w celu wzmocnienia pozycji na globalnym rynku. Specjalizuje się także w oprogramowaniu dla bankowości mobilnej.

Volantis Systems uruchomiło krakowskie centrum w październiku 2005 r.


TOP 200