Anonymous grożą publikacją danych banku centralnego Rosji

Hakerzy zamierzają upublicznić ponad 35 tys. plików zawierających tajne umowy i porozumienia

Anonymous grożą publikacją danych banku centralnego Rosji

Clint Patterson /Unsplash

Według doniesień medialnych Władimir Putin nie zgadza się na odejście prezes banku cetralnego Rosji, która od pewnego czasu chce ustąpić ze stanowiska. Po wykluczeniu Rosji z systemu SWIFT, spadku wartości rubla oraz włączeniu szeregu sankcji gospodarczych mierzy się z kolejnych kryzysem. „Zespół Anonymous rozbił Bank Centralny Rosji. Ponad 35 000 plików z tajnymi danymi zostanie opublikowanych w ciągu 48 godzin" - poinformowali na Twitterze hakerzy z grupy Anonymous.

Anonymous grożą publikacją danych banku centralnego Rosji

Źródło: Twitter

Anonimowi twierdzą, że zhakowane pliki zawierają tajne umowy i porozumienia.

To kolejny atak w cyberwojnie, jaką kolektyw Anonymous wypowiedział Rosji. Dziś mija miesiąc od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W tym czasie Anonymous zhakowali ponad 2500 oficjalnych rosyjskich i białoruskich stron internetowych (w tym oficjalne rosyjskie strony rządowe), zaatakowali z sukcesem nawet domowe drukarki w Rosji, drukując na nich prawdziwe informacje o wydarzeniach na Ukrainie oraz antypropagandowy przekaz (m.in. ulotkę-origami, z której z rysunków świni można było złożyć twarz Putina). Udało się Udało się wydrukować ponad 100 tys. kopii.

Zobacz również:

  • Scareware, leakware i cryptoransomware – inwencja cyberprzestępców
  • Ofensywa Anonymous: tym razem wymazali 65 TB danych Rosawiacji
  • Japoński bank centralny testuje możliwość stosowania cyfrowej waluty
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200