Andrzej Sowiński odchodzi z Lenovo Technology Poland

Andrzej Sowiński zrezygnował z kierowania polskim oddziałem Lenovo. Funkcję dyrektora generalnego sprawował przez 9 lat.

Poinformował o tym pracowników firmy już w piątek, 26 czerwca, a we wtorek 30 czerwca służby prasowe spółki wydały oficjalne oświadczenie. Jak czytamy w komunikacie, odejście z Lenovo było własną decyzją Sowińskiego.

Jednym z osiągnięć Sowińskiego na stanowisku dyrektora generalnego polskiego Lenovo jest m.in. doprowadzenie do utworzenia w Polsce dwóch nowych działów produktowych – Motorola oraz Data Center Group.

Zobacz również:

Na stanowisku tymczasowo zastąpi go Ivan Bozev, dyrektor generalny Lenovo na Europę Środkową i Południowo-Wschodnią. Bozev odpowiada przed Francois Bornibusem, prezesem Lenovo EMEA.

Jak wynika z raportu Computerworld TOP200 Edycja 2020, Lenovo Technology Poland to ósma największa firma informatyczna w Polsce w 2019 r. W tym okresie odnotowała ponad 1,5 mld zł przychodów ze sprzedaży produktów IT (wzrost o niecałe 90 mln zł w stosunku do 2018 r., kiedy w rankingu TOP200 zajęła miejsce 9.).


TOP 200