Andrzej Pikoń - AutoCAD wersja 10 - Wydawnictwo HELION, Gliwice 1991, str 140, cena ?

Książka składa się z trzydziestu rozdziałów, które traktują o regułach posługiwania się znanym, wspomagającym projektowanie, programem AutoDesku - AutoCAD w sposób podręcznikowy.

Książka składa się z trzydziestu rozdziałów, które traktują o regułach posługiwania się znanym, wspomagającym projektowanie, programem AutoDesku - AutoCAD w sposób podręcznikowy. Zaczyna się od rzeczy podstawowych, takich jak omówienie elementów rysunku, oglądanie i modyfikacja rysunków, a kończy na bardziej skomplikowanych, takich jak tworzenie rysunków trójwymiarowych z możliwością widoku z różnych punktów. Jednocześnie każdy rozdział jest odrębnym tematycznie blokiem informacji, co nadaje opracowaniu charakter leksykalny. Dzięki temu jest to publikacja zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników pakietu.

Informacje są ilustrowane przykładami - składa się na nie dokładna treść poleceń, jak i rysunek który powstaje na monitorze w efekcie ich użycia. Wszystkie angielskie nazwy poleceń są odpowiednio przetłumaczone i skomentowane - użytkownik programu nie musi znać fachowej terminologii anglosaskiej, żeby nauczyć się jego obsługi. Mimo tak dokładnej systematyki opisu AutoCAD-u, książka jest zwięzła - informacji jest tylko tyle, ile potrzeba. We wstępie Autor zamieścił parę uwag na temat wymagań sprzętowych - jest to temat, który na pewno można by rozszerzyć, choć oczywiście wychodzi to poza ramy obsługi samego pakietu. Zakończeniem książki jest m.in. nauka tworzenia własnego menu (np. w języku polskim) programu, wiele innych uwag praktycznych oraz skąpy indeks ograniczony do indeksu poleceń.

Książka "AutoCAD wersja 10" już przy pierwszym przejrzeniu ujmuje przede wszystkim starannością i dokładnością opracowania graficznego. Użyto wielu rodzajów druku, sam tekst jest przejrzysty graficznie i ilustrowany precyzyjnie wykonanymi rysunkami. Można powiedzieć, że tak doskonały, uniwersalny i popularny pakiet jak AutoCAD wymaga podręcznika o takiej właśnie oprawie. "AutoCAD wersja 10" jest więc podręcznikiem opracowanym redakcyjnie i graficznie na miarę potrzeb i oczekiwań użytkowników tego programu.

Dla wszystkich użytkowników AutoCAD jak i dla osób zamierzających z programu korzystać jest to książka, do której warto będzie zaglądać, niezależnie od posiadanej dokumentacji pakietu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200