Andrzej Jaskulski rezygnuje z kierowania Sun Microsystems Poland

Decyzja została podjęta po sześciu latach pełnienia funkcji prezesa zarządu polskiego oddziału koncernu. W tym okresie obroty Sun Microsystems Poland zwiększyły się niemal 20-krotnie. Na razie nie wiadomo kto przejmie obowiązki Andrzeja Jaskulskiego.

Andrzej Jaskulski z końcem lutego br. przestaje pełnić funkcję prezesa zarządu polskiego oddziału spółki Sun Microsystems. Dotychczasowy prezes sprawował tę funkcję od 1995 roku. "Wraz z całym zespołem Suna zostaliśmy docenieni przez rynek, co pozwoliło nam stać się jednym z najbardziej liczących się w Polsce dostawców zaawansowanych technologii informatycznych. Niemniej przyszedł czas na nowe wyzwania. Dlatego też, podjąłem decyzję by wiedzę oraz doświadczenie, które zdobyłem m.in. pracując w Sunie, wykorzystać w inny sposób i na innym polu", powiedział Andrzej Jaskulski.

"Decyzja prezesa Jaskulskiego jest chyba czymś naturalnym. Na całym świecie dzieje się podobnie, że nadchodzi pewien moment w karierze, że wydaje się iż zrobiło się dla spółki wszystko by ugruntować jej pozycję na rynku. Prezes nie podjął tej decyzji nagle, polska spółka i cała korporacja były do tego przygotowane. Obecnie trwają poszukiwania osoby, która przejmie obowiązki Andrzeja Jaskulskiego. Rozważane są kandydatury zarówno z rynku, jak i z wewnątrz naszej spółki", powiedział Łukasz Świątek, PR Manager w Sun Microsystems Poland.

Zobacz również:

  • Platforma Azure Purview ma nową nazwę

Do czasu wyboru nowego prezesa zarządu spółki Sun Microsystems Poland, obowiązki wynikające z tej funkcji pełnić będzie zespół zarządzający składający się z Jeanette Sandberg - dyrektora zarządzającego Sun Microsystems na obszar Europy Środkowej, Piotra Wierzbickiego - dyrektora ds. finansów i administracji Sun Microsystems Poland oraz kilku kluczowych managerów spółki.

W czasie pełnienia funkcji prezesa zarządu polskiego oddziału Sun Microsystems przez Andrzeja Jaskulskiego, obroty firmy wzrosły prawie 20-krotnie, a zatrudnienie 12-krotnie. "Prezes Jaskulski rozpoczął nadzorowanie pracy spółki Sun Microsystems Poland we wrześniu 1995 roku. Od 1993 roku istniało w Polsce biuro przedstawicielskie koncernu, dopiero na początku 1996 roku powstała spółka prawa polskiego", dodał Łukasz Świątek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200