Android nowym królem smartfonów w USA?

Firma badawcza Nielsen opisała amerykański rynek smartfonów. Pierwsze miejsce nadal zajmuje w nim iPhone, ale urządzenia działające pod kontrolą Androida zbliżają się do produktu firmy Apple w bardzo szybkim tempie. Jeśli utrzymają one tempo wzrostu, to już wkrótce staną się rynkowym liderem.

Pracownicy Nielsena opublikowali dane na temat rynku smartfonów w Stanach Zjednoczonych. Badania objęły okres sześciu miesięcy - od maja do końca października zeszłego roku. Wynika z nich, że rynkowym liderem wciąż jest smartfon firmy Apple - iPhone - posiadający w nim 28,6% udziału. Na drugim miejscu znalazły się urządzenia firmy Research in Motion (26,1%), a na trzecim smartfony działające pod kontrolą Androida (25,8%).

Niewielka przewaga Apple, może zdaniem Nielsena bardzo szybko stopnieć. Pracownicy firmy pytali o to jakie telefony badani kupili w ciągu tych sześciu miesięcy. Wśród ankietowanych, aż 40,8% odpowiedziało, że było to urządzenie działające pod kontrolą Androida. W przypadku iPhone’a było to tylko 26,9% badanych, a w przypadku BlackBerry tylko 19,2%.

Zobacz również:

  • Kiedy wodór zastąpi ropę, gaz i węgiel
  • Rynek kryptowalut odzyskuje kapitalizację 2 bilionów dolarów. Bitcoin za 43 100 dol.
  • USA deklasują Chiny na rynku układów scalonych

Nielsen zaznacza też, że popyt na iPhone’y w ciągu sześciu miesięcy w zasadzie nie wzrosło. Tymczasem w przypadku Androida wzrosło ono z 27,5% (czerwiec 2010) do 40,8% (październik 2010). Jeśli tendencja ta utrzyma się przez najbliższe kilka miesięcy, to smartfony działające pod kontrolą Androida staną się nowym liderem rynku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200