Android Ice Cream Sandwich - premiera 19 października

Wielka premiera systemu Android 4.0 (znanego pod nazwą roboczą Ice Cream Sandwich) odbędzie się w najbliższą środę w Hongkongu. Organizatorzy - Google oraz Samsung - zaczęli właśnie rozsyłać zaproszenia na tę imprezę. Przypomnijmy, że to już drugi wyznaczony termin - pierwszy anulowano z powodu śmierci Steve'a Jobsa.

Zaproszenia są dość lakoniczne - w ich treści znalazły się jedynie informacje logistyczne (termin i miejsce). Ale wszystkie wątpliwości rozwiewa logo, przedstawiające "lodową kanapkę" (ice cream sandwich, rodzaj słodkiej przekąski) w kształcie androida.

Podczas imprezy zaprezentowany zostanie Android 4.0 oraz pierwsze urządzenie pracujące pod kontrolą tej wersji systemu Google'a - będzie to smartfon Samsung Galaxy Nexus (znany również jako Nexus Prime).

Nexus (Prime) wyposażony będzie prawdopodobnie w dwurdzeniowy procesor Texas Instruments OMAP 4460 taktowany zegarem 1,2 GHz, 1 GB pamięci, 32 GB wbudowanej pamięci oraz 2 aparaty fotograficzne (z matrycami 5 i 8 megapikseli). Ze specyfikacji wynika, że będzie to najwydajniejszy dostępny na rynku smartfon.

Wedle nieoficjalnych doniesień, w USA urządzenie pojawi się w ofercie tylko jednego operatora - Verizon Wireless. Największy konkurent Nexusa - zaprezentowany niedawno iPhone 4S - debiutuje w amerykańskich sklepach dziś.

Dodajmy, że telefon Samsunga i Google miał zostać zaprezentowany już tydzień temu - premierę przełożono bez podawania przyczyn. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem opóźnienia była śmierć Steve'a Jobsa i obawa, że informacja o Nexusie zostanie zignorowana przez media piszące głównie o szefie Apple'a.

Wydarzenie będzie transmitowane online.


TOP 200