Android 12 z nowymi emoji

Dzisiaj jak co roku o tej porze, czyli 17-go lipca, obchodzimy Światowy Dzień Emoji (czyli zabawnych piktogramów, które zastąpiły z czasem emotikony i są obecnie powszechnie stosowane przez użytkowników internetu do prezentowania swojego aktualnego nastroju czy wyrażania emocji) i Google wykorzystał tę okazję do zaprezentowania prawie tysiąca zupełnie nowych, względnie przeprojektowanych znaków graficznych tego typu.

Google

Nowe emoji (tak na marginesie, Światowy Dzień Emoji celebrujemy od 2014 roku) wydają się być bardzie wyraziste i zabawne w porównaniu z poprzednimi i pojawią się w takich platformach, usługach, systemach czy aplikacjach, jak Android, Gmail, YouTube oraz Chrome OS.

Jeśli chodzi o system Android, to nowe emoji zostaną dołączone do kolejnej wersji tego oprogramowania oznaczonego numerem 12, która powinna trafić do użytkowników jeszcze w tym roku. Natomiast użytkownicy aplikacji Gmail i Google Chat będą mogli z nich skorzystać jeszcze w tym miesiącu.

Zobacz również:

  • Android będzie oferować funkcję pozwalającą prowadzić rozmowy bez użycia głosu
  • Powstał jeden z najszybszych na świecie akceleratorów aplikacji AI

Mamy też dobrą wiadomość dla deweloperów projektujących aplikacje używane do wymieniania wiadomości. Oni będą mogli włączać nowe emoji do swoich aplikacji niezależnie od wersji obsługującego je systemu Android, co będzie możliwe za sprawą Appcompat, czyli API używanego do projektowania interfejsów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200