Analityka SAS dostępna na kolejnych platformach

SAS informuje o dostępność platformy SAS Viya w dwóch kolejnych środowiskach: Amazon Web Services i Google Cloud Firma zapowiedziała też , że wsparcie dla Red Hat OpenShift pojawi się jeszcze w tym roku.

SAS

SAS poinformował jednocześnie, że platforma została rozbudowana o dwie nowe funkcje ułatwiające zarządzanie danymi. Obie nowe funkcje SAS Viya pozwalają firmom na katalogowanie zasobów informacyjnych zarówno w ramach środowiska chmurowego, jak i własnej infrastruktury IT organizacji, a także przygotowywanie danych do analizy.

Jak wiadomo, w procesach analitycznych najwięcej czasu zajmuje przygotowywanie danych. Wychodząc zatem naprzeciw oczekiwaniom biznesu, SAS prezentuje dwie nowe funkcje platformy SAS Viya: SAS Studio Analyst i SAS Information Governance.

Zobacz również:

  • Chmura prywatna – opcja warta rozważenia
  • HPE wspiera badania nad technologiami kwantowymi

Pierwsza z nich (SAS Studio Analyst) umożliwia analitykom i specjalistom data science dostarczanie danych na potrzeby procesów analitycznych. Pozwala ona użytkownikom na przygotowanie danych w taki sposób, aby umożliwić efektywne zarządzanie nimi i ponowne wykorzystanie w kolejnych projektach.

Z kolei druga (SAS Information Governance) zapewnia intuicyjny katalog danych i możliwość wyszukiwania metadanych zarówno analitykom, jak i użytkownikom biznesowym czy specjalistom IT. Dzięki temu mogą oni wprowadzać, zarządzać i odkrywać źródła danych, jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo. Nowa funkcja platformy SAS Viya daje analitykom możliwość spędzenia większej ilości czasu na analizach, a nie na poszukiwaniu i organizacji danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200