Amerykańskie organy antymonopolowe badają inwestycję Microsoftu w Corela

Obawy organów antymonopolowych wzbudziła decyzja Corela, dotycząca wydzielenia działu zajmującego się dystrybucją jego wersji systemu Linux, przez wielu analityków uważanego za rosnącą konkurencję Windows Microsoftu.

Federalni urzędnicy, zajmujący się sprawami antymonopolowymi, badają inwestycję Microsoftu w konkurencyjnego niegdyś dla niego Corela - podał serwis CNET News.com.

Microsoft otrzymał już od amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości wezwanie do stawienia się przed sądem w związku z prowadzonym śledztwem - poinformował rzecznik firmy. W wezwaniu, dostarczonym firmie trzy tygodnie temu, poproszono ją o przedstawienie wszystkich dokumentów związanych z porozumieniem, zawartym z Corelem w październiku ub.r.

Zobacz również:

Serwis News.com przytacza wypowiedź Jima Cullinana: "Współpracujemy z rządem i dostarczamy mu wszelkich informacji, jakich potrzebuje. To nie są wygórowane żądania".

Obawy śledczych antymonopolowych wzbudziła decyzja Corela, w ramach której zdecydował on się na wydzielenie działu zajmującego się dystrybucją systemu operacyjnego Linux, przez wielu analityków uważanego jako rosnąca konkurencja Windows Microsoftu.

Przypomnijmy, że na początku października ub.r. Microsoft zainwestował w Corela 135 mln USD, kupując 25% jego akcji. Firmy zawarły porozumienie, w ramach którego mają skupić się nad projektami związanymi z nową strategią internetową .NET Microsoftu.

***

Corel wciąż rozważa możliwość wydzielenia działu linuxowego

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200