Amerykańskie centrale

Po raz pierwszy najbardziej zaawansowana technologia została użyta do stworzenia powszechnie dostępnego systemu komunikacji.

Po raz pierwszy najbardziej zaawansowana technologia została użyta do stworzenia powszechnie dostępnego systemu komunikacji. W ten sposób powstały elektroniczne mini-centrale GLX 4A, renomowanej amerykańskiej firmy INTER-TEL Urządzenie to integruje w sobie funkcje zwykłej centrali z systemami alarmowymi chroniącymi własność. Pojemność GLX 4A- do 4 numerów wewnętrznych oraz jedna linia miejska. Istnieje możliwość dołączenia do tej centrali zarówno faksu, automatycznej sekretarki, jak i zwykłych aparatów tarczowych. Przez wprowadzenie z aparatu kodu funkcji rozmowę telefoniczną odbiera się albo na jednym, wybranym aparacie albo na wszystkich. Możliwe jest też przekazywanie (transfer) rozmowy, jej przechwytywanie (pick ap), przekazywanie rozmowy na podtrzymanie (hold) oraz ustawienie się w kolejkę do zajętej linii miejskiej (gue) i podsłuch pomieszczenia przez słuchawkę aparatu (baby-pho-ne).

Układ alarmowy systemu GLX 4A zawiera pętlę aktywowaną zwłocznie - przeznaczoną do opuszczenia kontrolowanego pomieszczenia po włączeniu alarmu i wejście do niego bez wywołania sygnału; 3 pętle z czujnikami, w tym jedna zawsze aktywna do włączenia czujnika dymu, gazu i przycisku alarmowego. Uruchomienie systemu alarmowego powoduje dzwonienie dowolnego aparatu wewnętrznego lub dowolnie wybranego numeru zewnętrznego np. 997 może też włączyć dodatkowy sygnalizator. Urządzenie jest tak skonstruowane, że ilość sygnałów dodatkowo informuje, który z obwodów alarmowych został uaktywniony.

Centrala telefoniczna GLX 4A jest propozycją systemu łączności dla sklepu, hurtowni, prywatnego domu czy warsztatu rzemieślniczego. Szczegółowych informacji na temat centrali udziela:

GAWINEXSp.zo. o. Rybnik, ul. Sosnowa 5 tel. 21439,27641.

GAWINEX proponuje również centrale GLX-12 na 3 linie zewnętrzne i 8 wewnętrznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200