Amerykański gigant handlowy uruchomi polską platformę Amazon.pl

Ta wiadomość powinna w pierwszym rzędzie zaniepokoić Allegro, którego głównym konkurentem na polskim, internetowym rynku handlowym jest Amazon. Amerykańska korporacja poinformował bowiem oficjalnie, że przystępuje do prac nad uruchomieniem w Polsce platformy Amazon.pl.

Amazon

Wprawdzie w naszym kraju od kilku lat działa polska wersja językowa niemieckiej witryny Amazon.de, jednak pojawienie się domeny Amazon.pl stworzy zupełnie nową jakość. Jak dotąd nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy domena wystartuje, gdyż Amazon nie podał konkretnej daty pojawienia się takiej wersji serwisu

Jednak już od dzisiaj firmy zamierzające korzystać z usług polskiego serwisu Amazon, mogą rejestrować swoje konta po polsku na sell.amazon.pl, traktując ten ruch jako pierwszy krok poprzedzający oficjalną premierę serwisu.

Zobacz również:

  • Intel wybuduje we Włoszech swoją kolejną europejską fabrykę.
  • Amazon nie zmusi pracowników do powrotu do biura

Amazon nadal inwestuje w Polsce i kolejny duży projekt tej korporacji powstaje w Świebodzinie. Będzie to hala o łącznej powierzchni użytkowej 193 tys. m kw., w której stanie 3 tys. robotów. Będzie to jeden z trzech obiektów Amazona w naszym kraju – dwa znajdują się obecnie w Kołbaskowie k. Szczecina i w Gliwicach – bazujących na technologii Amazon Robotics. Firma zapowiada, że po wybudowaniu hali zatrudni do pracy ponad tysiąc obsługujących ją pracowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200