Amerykańska ekspansja Samsunga

Koreański gigant tworzy nowe miejsca pracy w Stanach Zjednoczonych, gdzie przenoszenie etatów przez amerykańskie spółki technologiczne m.in. do krajów Dalekiego Wschodu wywołuje niepokój wśród pracowników branży IT.

Według IC Insights, w I poł. 2004 r., dziesięciu największych producentów półprzewodników zwiększyło sprzedaż o 33 proc. w ujęciu rocznym. Wartość rynku wzrosła o 35 proc. do 101,5 mld USD.

Samsung zainwestuje w ciągu najbliższych trzech lat 500 mln USD w swoją fabrykę półprzewodników znajdującą się w Austin w stanie Teksas. Koreańska spółka planuje zatrudnić ponad 300 osób. Placówka powstała w 1996 r. i jest jedyną fabryką Samsunga poza granicami Korei Południowej.

Niedawne wyniki finansowe koreańskiego koncernu robią wrażenie na całej branży. Przychody spóło zwiększyły się o 52 proc. do 12,8 mld USD. Wzrost na poziomie 103 proc. odnotował dział półprzewodników koncernu. Ich sprzedaż stanowiła 31 proc. ogólnych przychodów Samsunga.

Zobacz również:

  • Spotify prognozuje 100 mld USD przychodów w ciągu 10 lat
  • W porównaniu z europejskim polski przemysł nie lubi nowoczesnych technologii
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200