Amerykańska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa miała poważną awarię systemu komputerowego

Amerykańska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) potwierdziła, że "miała poważny problem dotyczący systemu komputerowego". Rano, w poniedziałek 24 stycznia, na 72 godz. straciła możliwość przetwarza...

Amerykańska Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) potwierdziła, że "miała poważny problem dotyczący systemu komputerowego". Rano, w poniedziałek 24 stycznia, na 72 godz. straciła możliwość przetwarzania informacji wywiadowczych.

Agencja poinformowała, że natychmiast zastosowano plany awaryjne, które pozwoliły na kontynuowanie zbierania danych przez inne elementy jej systemu. Zapewniła też, że "podczas gdy zbieranie danych wywiadowczych było kontynuowane, technicy pracowali nad odbudową infrastruktury IT", która jest niezbędna do przetwarzania tych danych. Agencja wykorzystuje zarówno satelity, jak i inne metody do gromadzenia informacji wywiadowczych.

Według informacji NSA, działania naprawcze zajęły wiele godzin pracy i kosztowały 1,5 mln USD. Obecnie prace są prawie zakończone i agencja jest pewna, że żadne istotne informacje nie zostały utracone.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200