Amerykańscy giganci technologiczni ze świetnymi wynikami

Firmy takie jak Amazon, Facebook, Apple i Google w ciągu kwartału, mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, wciąż wykazywały szybki wzrost.

Amerykańscy giganci technologiczni ze świetnymi wynikami

Amazon wydaje się być jednym z największych wygranych w czasach pandemii. Sprzedaż w ciągu 3 miesięcy (do 30 września br.) wzrosła do 96,1 mld USD, o 37% rok do roku. Zyski są rekordowo wysokie – 6,3 mld USD, czyli niemal trzy razy więcej niż w zeszłym roku.

Wzrost firma zawdzięcza przede wszystkim rosnącej popularności e-commerce w USA, ponieważ konsumenci przestawili się w znaczącym stopniu na zakupy online. Jednak pozostałe obszary działalności Amazona - biznes reklamowy i dostarczający usługi chmurowe - również odnotowały znaczące wzrosty.

Zobacz również:

Przychody Google wzrosły o 14% w skali rocznej, a Facebooka o 22%. Facebook, właściciel marek takich jak Instagram i WhatsApp, we wrześniu 2020 miał 2,5 mld użytkowników na swoich platformach, czyli o 15% więcej niż rok wcześniej (ale jedynie o 3% więcej niż w czerwcu 2020). To pokazuje, że trend przyrostu użytkowników wyhamowuje, co potwierdzają statystyki Twittera - zwiększył liczbę użytkowników do 187 mln w ciągu minionego kwartału, czyli zaledwie o milion.

Sprzedaż kolejnego giganta - Apple - osiągnęła wartość 64,7 mld USD w kwartale lipiec-wrzesień 2020, co oznacza niewielki wzrost w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200