Amerykanie spamują najwięcej

Ponad połowa spamu pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, na drugim miejscu zalazły się Chiny, a za nimi Wielka Brytania. Przed Świętami Bożego Narodzenia zaleje nas jeszcze większa fala niezamówionych wiadomości niż dotychczas. Spamerzy już przygotowują się na tę okoliczność – wskazują analitycy zebrani na konferencji Narodów Zjednoczonych.

Ilość spamu zwiększy się w okolicy świąteczno-bożonarodzeniowej o 64% - wskazują analizy Corvigo. Ten okres w roku stanowi dla spamerów świetną okazję do zalania naszych skrzynek masą niechcianych wiadomości. Możemy się więc spodziewać ogromnej ilości ofert zakupów przedświątecznych oraz pożyczek. Napór spamu na zelżeć w okolicy połowy stycznia.

Amerykanie spamują najwięcej

Najwięksi spamerzy

Najwięcej spamu z pewnością będzie pochodzić ze Stanów Zjednoczonych. Z badań Jupiter Research wynika, że Amerykanie biją rekordy w ilości wysyłania niezamówionych wiadomości. Drugie miejsce w rankingu spamerów zajęły Chiny, następne Wielka Brytania, Brazylia oraz Kanada. Najwięcej ofiar spamu znajduje się w USA. ”Wynika to z tego, że Stany Zjednoczone są największym rynkiem handlowym na świecie - skomentował jeden z analityków Jupiter Research – W Europie rocznie na sprzedaż online wydaje się 19,4 mld euro, podczas gdy w Stanach ok. 51,7 mld USD”.

Zobacz również:

  • Twitter codziennie usuwa ponad milion kont spamowych
  • Opłata reprograficzna to kolejny zły pomysł

Jak wynika z analiz MesageLab, spam naraża rocznie firmy na całym świecie na koszty rzędu 20,5 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200